خانه / مطالب خواندنی / آیا دوره های فشرده آموزش زبان تاثیری برکیفیت و سرعت یادگیری دارند؟

آیا دوره های فشرده آموزش زبان تاثیری برکیفیت و سرعت یادگیری دارند؟

فرض کنیم که شما سرما خورده اید (البته دور از جان شما!!) و جهت درمان به پزشک مراجعه نموده اید و ایشان یک دوره درمانی برای شما تجویز می نماید: بدین صورت که قرصی را به فواصل ۸ساعت به ۸ساعت در طی یک هفته مصرف نمایید. حال سوالی که پیش میآید این است که آیا مصرف بیشتر داروی تجویز شده (مثلا هر۲ساعت یک قرص) می تواند کمکی به پیشرفت سرعت بهبودی شما نماید؟ و یا…؟!

000065

شاید در نگاه اول، مقدمه بالا بی ارتباط با موضوع دوره های فشرده آموزش زبان های خارجی به نظر آید ولی واقعیت این است که یکی از عوامل بسیار مهم! در اثربخشی و نتیجه مند بودن آموزش زبان های خارجی، رعایت اصول و دستورالعمل های خاصی است که توسط ناشرین کتاب های رایج آموزشی در خصوص نحوه و چگونگی اجرای آموزش ها ارائه شده است، می باشد. این دستورالعمل ها (سیلابس پلن) که حکم تجویز پزشک در مقدمه بالا را دارد، شامل تمامی موارد برای بالا بردن سطح کیفی آموزش و یادگیری می شود که از جمله آنها می توان به ذکر تعداد جلسات و ساعات آموزشی هرکتاب اشاره نمود و موردی که در این میان بسیار جلب توجه می نماید، تاکید تمامی این دستورالعمل ها بر تعداد ۳جلسه ۹۰دقیقه ای آموزشی در طول هفته می باشد تا زبان آموزان فرصت کافی جهت تمرین و تکرار در خلال جلسات آموزشی را داشته باشند.

سوالی که پیش میآید این است که چرا اکثر موسسات آموزشی بر دوره های فشرده آموزشی زبان های خارجی تاکید دارند؟! جواب: ثبت نام زبان آموزان در دوره های فشرده مساوی است با گذراندن تعداد ترم بیشتر در طول یک سال و به تبع آن درآمدزایی بیشتر برای آموزشگاه ها!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *